Kai kūdikis nenustoja verkti 


Sunku, kai jūsų kūdikis nenustos verkti. Galite nerimauti, kad su vaiku kažkas negerai, kad prarasite savo vėsą, kad jūsų auklėjimo įgūdžiai neatitinka darbo, ar kad niekada nebendrausite su savo kūdikiu. Bet jūs galite su tuo susitvarkyti!


Kūdikiai verkia dėl daugelio priežasčių, o verkimas yra pagrindinis kūdikių bendravimo būdas. Tai būdas, kai jie patraukia jūsų dėmesį ir išreiškia savo poreikius. Iš pradžių gali būti sunku išaiškinti skirtingus jūsų kūdikio verkimus, tačiau kuo daugiau laiko praleisite klausydamiesi, geriau atpažinsite ir patenkinsite konkrečius vaiko poreikius.


Dažnos priežastys, dėl kurių kūdikiai verkia

Mieguistumas ar nuovargis

Šlapias ar nešvarus vystyklėlis

Alkis

Per didelis triukšmo ar veiklos stimuliavimas

Kolikos, rūgšties refliuksas ar maisto alergija

Skausmas ar liga

Dujos

Nepažįstamas nerimas ar baimė

Ar jūsų kūdikis nereaguoja ar yra abejingas?

Dauguma kūdikių verkia norėdami bendrauti ir toliau verks ar parodys, kad yra nusiminę, kol tėvas ar globėjas patenkins jų poreikius. Kiti kūdikiai, užuot verkę, susierzina, tada susitvarko ir nesugeba parodyti jokių emocijų. Jei galvojate apie tai, tikriausiai žinote daugiau nei vieną suaugusįjį, kuris elgiasi taip, susidūręs su sunkumais. Neatsakantis kūdikis gali atrodyti lengvas, nes jis gali būti tylus ir malonus. Bet kūdikiui, kuris neatsako į jus, aplinką ir jutimo įtaką, reikia pagalbos. Nedelsdami paskambinkite pediatrui.

Susidoroti su verkiančiu, įkyriu ar nereaguojančiu kūdikiu

Jūs jau žinote, kad ne du kūdikiai yra panašūs, tačiau tokia realybė vis tiek gali jus smarkiai paveikti, kai išgirstate kitus tėvus kalbant apie tai, kaip lengvai jų kūdikiai gyvena ar kaip jų naujagimis ramiai miega naktį. Stenkitės vengti palyginimų ir konkrečių lūkesčių, nes jie gali sukelti neigiamų jausmų, ypač jei jūsų vaikas yra labai sudėtingas. Skirkite sau pertrauką, jei jaučiate jausmus, kurių nesitikėjote. Gali prireikti šiek tiek laiko, kad susietumėte su savo kūdikiu, tačiau papildomas darbas bus to vertas!


Dėl stresinių situacijų - kai jūsų kūdikis nenustoja verkti ar neatsakys į jus ir kai jaučiatės nusivylęs, pavargęs ir supykęs - turite sukurti keletą strategijų, kaip pasirūpinti savimi. Kai būsite ramus ir susikaupęs, galėsite geriau išsiaiškinti, kas vyksta su jūsų vaiku, ir nuraminti jo verkimą.


Pripažinkite savo ribas. Atkreipkite dėmesį į vidinius įspėjamuosius ženklus, kai jaučiatės priblokšti. Kuo anksčiau pastebėsite savo asmenines ribas, tuo lengviau planuoti iš anksto - dėl papildomos pagalbos, pertraukos, ekskursijos lauke ar greito draugo ar mylimojo pokalbio. Šie maži pasiruošimo žingsniai padės jums kuo geriau pasirūpinti savo kūdikiu.


Atminkite, kad laikas yra jūsų pusėje. Daugumos kūdikių verkimas būna didžiausias per šešias savaites, o vėliau palaipsniui atslūgsta. Horizonte baigėsi verkimas! Jums gali tekti įdėti šiek tiek papildomo darbo dabar ir būti labai kantriam, tačiau viskas bus geriau.


Kreipkitės į palaikymą. Jei galite, pasitelkite pagalbą pačiu nerūpestingiausiu dienos metu. Pasakykite „taip“, kai žmonės siūlo namų ruošos, valgymo ar auklėjimo paslaugas. Suraskite mamų grupę, su kuria galite pasikalbėti ir išeiti iš namų, kai tik galite. Žinios, kad turite šiek tiek pagalbos pakeliui, gali padaryti didelę įtaką.


Jūs neprivalote būti tobulas. Tėvystė nėra susijusi su tobulumu. Neįmanoma visiškai būti ir būti dėmesingam kūdikiui, ypač verkiančiam kūdikiui, visą parą. Ekspertų vertinimu, norint patenkinti sveiką klijavimą ir saugų tvirtinimą, pakanka patenkinti bent trečdalį kūdikio poreikių. Nesijaudinkite dėl to, kad visą laiką tai padarysite teisingai. Verčiau pabandykite atsipalaiduoti ir mėgautis laikais, kai jūsų kūdikis neverkia.


Atkreipkite dėmesį į jūsų kūdikio signalus

Visas pasaulis ateina į jūsų kūdikį jų pojūčių dėka, ir kiekvienas kūdikis turi skirtingus jutimo poreikius, todėl vieną kūdikį gali patikti laikyti, o kitą - ne; arba vienas kūdikis verkia dėl šlapios sauskelnės, o kitas to nepaisys ir toliau žais laimingai.


Sužinokite apie savo kūdikio pasirinkimus, naudodamiesi savo jausmais, kai bandote išsiaiškinti, ko reikia jūsų kūdikiui. Pabandykite būti ypač dėmesingi:


Nuotaikos pokyčiai - ar atrodo, kad jūsų kūdikio nuotaikos pokyčiai sutampa su aplinkos pokyčiais, dienos laiku, ar dėl maisto ar snaudžiant? Pvz., Jei jūsų kūdikis vėluoja rytą, stebėkite, ar jis siunčia signalus, kurių jums trūksta, pvz., Atskirtas žiovulys ar akių plovimas.


Reakcijos į skirtingas situacijas ir aplinkas - kūdikiai dažnai siunčia signalus, kurių mes, suaugę, tiesiog nepastebime. Jūsų kūdikis gali būti perdėtai stimuliuojamas, jei aplink yra per daug žmonių arba jie ypač susierzina dėl tvarkaraščio pokyčių.


Kūdikio verkimo skirtumai - iš pradžių visi verkimai skambės vienodai, tačiau pamažu girdėsite, kaip šauksmas „Aš alkanas“ labai skiriasi nuo šauksmo „Aš esu pavargęs“. Atkreipkite dėmesį į triukšmo lygį, verksmo garsą ir intensyvumą, taip pat į kūdikio kūno kalbą ir veido išraiškas. Išlenkta nugara, subraižytas veidas, akys sandariai uždarytos, kad užgniaužtų šviesą, kumščiai sulenkti, trina akis, hiperaktyvus ar pašėlęs judesys - visi šie požymiai nurodo ką nors konkretaus apie jūsų kūdikio emocinę ir fizinę būklę.


Mokydamiesi nuraminti ir paguosti nusiminusį ar nereaguojantį kūdikį, gali prireikti visų jūsų suvokimo ir supratimo įgūdžių. Neatsisakykite, jei jums sunku išsiaiškinti, kas verčia jūsų kūdikį verkti - jis ar ji greičiausiai ir toliau stengsis jums pranešti.

Įvertinkite savo emocinę būseną

Kai kūdikis verkia ištisas valandas, natūralu jaustis atsakingam. Tačiau dažnai kaltinimas gali pakenkti jūsų sugebėjimui būti ramiu, esamu ir reaguoti į savo kūdikį. Santykiai su jūsų kūdikiu yra partnerystė, todėl jūsų emocijos pakeis jūsų kūdikio reakciją. Jei jaučiate sumišimą, depresiją, pyktį, nerimą ar atsiribojimą, jūsų kūdikiui gali būti sunku nusiraminti.


Ar aš esu priežastis, dėl kurios mano kūdikis nenustos verkti?

Ar esate išsiblaškęs, priblokštas ir atsiribojęs? Jei esate išsekę ir išsekę, turėsite problemų, susijusių su jūsų kūdikiu, raminančiu ir puoselėjančiu būdu. Taigi svarbu gauti reikiamą palaikymą. Papildomas palaikymas yra būtinas, jei esate:


Depresija

Kenčia nuo pagrindinės ligos ar lėtinių sveikatos problemų

Priblokšti ar bijoti auklėjimo

Išsekęs nuo miego trūkumo

Jausmas apleistas, izoliuotas ar nepalaikomas

Ankstesnė prievartos ar nepriežiūros auka

Laimei, yra puikių galimybių įveikti apribojimus, kuriuos tėvas ar vaikas gali sukelti prieraišumo santykiams. Tėvai, kurie išmoksta nusiraminti, paprašyti palaikymo ir bendrauti su savo kūdikiais, gali rasti būdų sėkmingai užmegzti ryšį - iš esmės mokyti savo pavyzdžiu - net su nusiminusiu ar neatsakančiu kūdikiu.


Patarimai, kaip atvėsti ir nuraminti kūdikį

Atminkite, kad jūsų kūdikis turi jausmų. Kūdikiai yra emocinės būtybės ir nuo pat pirmos gyvenimo akimirkos patiria laimės, liūdesio, džiaugsmo ir pykčio jausmus. Jei dėl kokių nors priežasčių jums sunku reaguoti į savo kūdikį, jūsų vaikas pasirinks tuos signalus. Kaip jaustumėtės, jei sutuoktinis ar tėvas nereaguotų į jūsų signalus ar bandymus bendrauti? Galvodami apie savo kūdikį kaip apie asmenį, turintį unikalią asmenybę, gali būti lengviau suprasti ir reaguoti į jo šauksmus.


Pasirinkite keletą būdų, kaip „praleisti laiką“. Tokios strategijos kaip skaičiavimas iki dešimties, išvykimas lauke, gilus įkvėpimas, kūdikio numetimas ir minutės vaikščiojimas po namus - visa tai gali padėti išlaikyti ramią mintį.


Rasti mantrą. Mantra - tai garsas, žodis ar frazė, dažnai sakomi vėl ir vėl, siekiant suteikti jaukumo ir įkvėpimo. Verkdamas kūdikis bet kokiu atveju gali kalbėti garsiai, o mantra gali padėti suteikti perspektyvos, jaukumo ir energijos. Keletas pavyzdžių gali būti: „Tiesiog kvėpuok“, „Tai sunku, bet įmanoma“ ir „Viskas bus gerai“.


Kūdikių bliuzas ar pogimdyminė depresija?

Išsekimas, greitai besikeičiantys hormonai ir iššūkių reikalaujantis vaikas gali jausti nusivylimą, liūdesį ar net depresiją. Jei jaučiatės prislėgti, nieko verti, piktinasi ar neabejingi savo kūdikiui, nemėginkite jo laukti. Žr .: depresija po gimdymo ir kūdikio bliuzas

Stebėkite, ar nėra prijungimo gairių

Jei jūsų kūdikis susiduria su tokiais iššūkiais (kaip nuolatinis verksmas, nerimas ar neatsakingumas), kurie užkerta kelią emociniam ryšiui, gali nukentėti susiejimas ir prisirišimas. Šie tvirtinimo gairės gali padėti atpažinti jūsų kūdikio prisirišimo eigą.


Jei etapai vyksta netinkamai, turėtumėte kreiptis pagalbos. Baimė ar stresas gali priversti jus taip nenorėti vertinti savo kūdikio, tačiau anksti nustatytas prisirišimo problemas paprastai lengviau išspręsti.


1 priedo gairė: Dėmesys ir reguliavimas (3 mėnesiai)

Dėmesys ir reguliavimas vyksta kartu, nes kūdikis, kuris negali nusiraminti (ir sureguliuoti savo nervų sistemą), negalės atkreipti jūsų dėmesio ir bendrauti.


Jūsų kūdikiui būdingi laikotarpiai, kai jis yra ramus (neverkia), dėmesingas (nemiega) ir rodo susidomėjimą veidais, tačiau šiuo metu nebūtinai su juo bendrauja.


Jūs sekate savo kūdikio pavyzdį. Kai jūsų kūdikis atkreipia į jus dėmesį, jūs reaguojate švelniai paliesdami, raminančią balso toną ir žaismingas veido išraiškas. Kai jūsų kūdikis pažvelgia į akis, jūs darote tą patį.


2 priedo gairė: Bendras džiaugsmas (3–6 mėnesiai)

Dalijimasis džiaugsmu su jūsų kūdikiu užmezga ryšį tarp jutiminių išgyvenimų (dalykų, kuriuos jūsų kūdikis mato, girdi ir jaučia) bei saugaus ir mylinčio bendravimo su kitu asmeniu.


Jūsų kūdikis siekia susižadėti su jumis ir dalyvauja keičiantis gestais, šypsenomis, garsais ir judesiu. Tikriausiai jūsų kūdikiui reikės dažnai daryti pertraukėles nuo bendravimo.


Jūs ir toliau leidžiate savo kūdikiui vesti mainus. Kai jūsų kūdikis nori bendrauti, jūs atsakote žaismingai. Jei jūsų kūdikis nori padaryti pertrauką, jūs sulėtėja.


3 priedo gairė: duokite ir bendraukite (4–10 mėnesių)

Įgijus trečiąjį etapą, jūsų kūdikio bendravimo su jumis lygis tampa sudėtingesnis.


Kūdikis naudojasi vis gausėjančiu garsų, veido išraiškų ir gestų asortimentu - plačiomis akimis, žvyneliais, nesąmoningais šūksniais, žiguliais, rodydamas - kad pakviestų jus žaisti ir nurodytų poreikius ir norus.


Jūs ir toliau stebite savo vaiko signalus, gestus ir veido išraiškas ir koreguojate savo reakciją į tuos nurodymus. Turėtumėte pastebėti daugiau bendravimo pirmyn ir atgal.


4 priedo gairė: gestai ir problemų sprendimas (10-18 mėn.)

Nauji jūsų kūdikio motoriniai įgūdžiai - riedėjimas, rodymas, rodymas ir galbūt vaikščiojimas - turėtų padėti jums geriau bendrauti ir palaikyti ryšį.


Jūsų kūdikis pradeda derinti savo motorinius ir neverbalinius įgūdžius su poreikiu spręsti problemas. Pvz., Jūsų kūdikis gali nurodyti ką nors nepasiekiamo arba nugrimzti į alkūnės kėdę, kai yra alkanas.


Jūs ir toliau reaguojate į jūsų kūdikio užuominas ir naudojate savo žodžius, veido išraiškas ir gestus, kad patvirtintumėte kūdikiui, kad žinutės yra išgirstos.


Atpažinti ir susidoroti su diegliais

Kolikos yra bendras terminas, naudojamas kūdikiams, kurie verkia daugiau nei tris valandas per dieną daugiau nei tris dienas per savaitę. Kolikomis sergantis kūdikis dažnai verkia nepaklusniai, nepaisant visų bandymų paguosti ir nuraminti. Kolikų, kuriomis serga vienas iš penkių kūdikių, priežastis nėra aiški. Kai kurie ekspertai mano, kad diegliai gali būti susiję su kūdikio žarnyno sistemos raida, susijusia su rūgšties refliuksu (GERL) ar maisto alergija.


Kaip atrodo ir skamba diegliai

Kolikomis sergančių kūdikių tėvai dažnai sako, kad kūdikiai atrodo supykę ar kenčia, turi dujų ar bando eiti į vonios kambarį nesėkmingai. Kitos kūdikio, turinčio dieglius, savybės:


Aukštesnis garsas, labiau pasiutęs verksmas

Staigus verksmas, pradedamas niekur ir be jokios aiškios priežasties

Standus ar standus kūnas, dažnai sulenktais kumščiais

Kojos ir skrandis gali sunkiai jaustis


Kolikų laikas

Diegliai dažniausiai prasideda praėjus dviem savaitėms nuo kūdikio termino pabaigos, pasiekia piką maždaug per šešias savaites po nustatyto termino ir paprastai baigiasi tuo metu, kai kūdikis yra 12–14 savaičių (arba keturis mėnesius praėjo nuo nustatyto termino). Jūsų kūdikio verksmas gali laipsniškai mažėti peržengus šešių savaičių ribą, arba vieną dieną jūsų kūdikis gali visai sustabdyti pratęsiančius verkimo burtus. Jis gali jaustis nesibaigiantis ir nepakeliamas, kol esate jo viduryje, tačiau tai baigsis.


Ką daryti dėl dieglių

Pediatrai gali užjausti ir rekomenduoti Mylicon (simetikono) lašus ar rausti vandenį, tačiau dažnai gydytojai liepia tėvams „tiesiog būti kantriems“, nes diegliai nėra kenksmingi ir praeis savaime. Be abejo, neatrodo, kad tarp visų šito verkimo gali būti neįmanoma įkalbėti ką nors pasakyti „būti kantriam“. Norėdami tai padaryti, turėsite sukurti puikias rūpinimosi savimi strategijas ir pasitelkti palaikymą.


Sutelkite dėmesį į vieną dieną vienu metu (pažymėkite dienas kalendoriuje, jei tai padeda).


Paprašykite savo gydytojo apsvarstyti maisto alergijos ar rūgšties refliukso (GERL) galimybes, kurias galima pašalinti. Jei maitinate krūtimi, galite pabandyti pakoreguoti savo mitybą, kad sužinotumėte, ar tai daro įtaką jūsų kūdikio verksmingiems burtams.


Kreipkitės pagalbos - sutuoktinio, šeimos, draugų ir auklės ar auklės palaikymas bus būtinas norint išgyventi pirmuosius keletą kūdikio gyvenimo mėnesių.


Žinokite, kada kreiptis pagalbos

Jei nuolat jaučiatės priblokšti ir jausmas neišnyksta, jums tikriausiai reikia pagalbos iš išorės. Be to, jei jaučiate, kad negalite atsiriboti nuo savo kūdikio užuominų, arba jei jūsų kūdikis nėra pakankamai budrus, kad įsitrauktų į ankstyvą esminį elgesį, svarbu kuo greičiau kreiptis pagalbos. Beveik visada galima išspręsti anksti nustatytas problemas.


Ypatingos aplinkybės, kurioms gali prireikti profesionalios pagalbos

Fiziniai, psichiniai ar emociniai iššūkiai gimus ar netrukus kūdikiui dažnai būna traumos ir gali užkirsti kelią jūsų nervų sistemai. Užstrigusiai nervų sistemai tikriausiai bus sunku reguliuoti, vadinasi, kūdikiui bus sunku įsikurti.


Ypatingos ar trauminės aplinkybės, galinčios sukelti problemų, yra:


Priešlaikinis gimdymas

Sunkus ar trauminis gimdymas

Medicininės problemos ar negalia

Įvaikinimas arba atskyrimas nuo pirminio globėjo


Kur kreiptis pagalbos

Jei jūsų kūdikis dažnai verkia ar yra nusiminęs ar neatsako, turėtumėte kreiptis pagalbos į savo pediatrą ar vaiko raidos specialistą. Jūsų pediatras turėtų galėti rekomenduoti ankstyvojo kūdikio elgesio specialistą, kuris padėtų išsiaiškinti, ar yra problema, ir ką su ja daryti. Arba susisiekite su savo vietos ligoninės pediatrijos skyriumi ir paklauskite apie jūsų rajone teikiamas paslaugas, tokias kaip:


Tėvystės įgūdžių užsiėmimai. Daugelyje sričių teikiamas instruktavimas ir mokymas tėvams ir globėjams gali padėti įgyti būtinus auklėjimo įgūdžius ir pasiūlyti palaikymą bei patarimus.


Paramos grupės. Vykdo ne profesionalai, o bendraamžiai. Pagalbos grupės sukuria saugią aplinką, kurioje galima dalytis patirtimi, patarimais, padrąsinimu ir susidorojimo strategijomis kūdikių tėvams, kurie nesiliauja verkti.